Home / Politika / Të hënën ndryshime në Qeveri

Të hënën ndryshime në Qeveri

Interesimit të Top Channel lidhur me një lajm të përhapur në media se priten dorëheqje në Qeveri për t’i ofruar një kompromis çadrës së protestës, burime pranë Kryeministrit Edi Rama iu përgjigjen se të hënën në Qeveri do të ketë ndryshime të rëndësishme, por këto ndryshime nuk çojnë në një qeveri teknike dhe se kabineti mbetet politik.

Ndërkohë që protesta e opozitës vazhdon, e bashkë me të edhe kërkesa e Lulzim Bashës për krijimin e një qeverie teknike, si kusht që partitë opozitare të hyjnë në zgjedhjet e 18 qershorit, ajo çka mesa duket është e vërtetë lidhet me formulimin e një përgjigjeje flakë për flakë për intensifikim të fushatës së socialistëve në terren.

Sipas të njëjtave burime, në mënyrë të përsëritur gjatë takimeve me udhëheqësit e fushatës në çdo qark, Edi Rama ka lënë të kuptohet se është i pakënaqur me nivelin e mobilizimit të tyre dhe se kjo mund të çojë në lirimin nga detyra të ministrave që janë njëkohësisht drejtues politikë në qarqe, për t’u fokusuar me kohë të plotë në angazhimin elektoral.

Mesa duket kërcënimi i opozitës për mospjesëmarrje në zgjedhje me këtë Qeveri, jo vetëm nuk do të çojë në një qeveri teknike pa Edi Ramën, por e ka bindur atë të ekzekutojë planin e tij. Kështu, PS hyn para kohe në fazën finale të fushatës, duke rritur praninë e drejtuesve politike në çdo qark, si edhe duke përfshirë të tjera figura politike në kabinetin qeveritar.

3 comments

  1. Lojen Rama-Meta-Basha per te sabotuar reformen ne drejtesi epushon SHBA BE me sjelljen e NATO ne Tirane

  2. Cfare po ndodh ne Tirane?Loja e plehrave shqipetare:1)Meta- vasili- manjani2)Berisha -Basha-nishani-kafshet nokapaloka-Llalla3)Rama-Blushi-kokedhima per te varrosur shqipetaret ne diten e vetme te bardhe ne ate te qenit ne Europe dhe Perendim ku nuk kane qene kurre.Pse nuk fillon arrestimi i pushtetareve hajdute?Malokeria sabotoi Ismail Qemalin ne 1912,kopete e hajduterive te malokerise te berishes po varrosin shqipetaret ne 2017.

  3. Rama.Nuk bere asnje ndryshim ne qeverine fashite te kopese te hajduterise dhe krimineleve te Sali Berishes dhe ne qeverine e hajduteve te kopese te Ilir Metes.Kopeja e malokerise shqipetare sabotoi Ismail Qemqlin ne 1912 dhe kopeja e malokerise te hajduterise te sali berishes dhe ilir metes po sabotojne jeten e shqipetareve ne vitin 2017.Ku jane djelmuria shqipetare?Pse heshtin?……..

Leave a Reply

%d bloggers like this: