Home / Kronika / Ngjarjet e bujshme kriminale të vitit 2016, kreu i SHISH raporton në Kuvend

Ngjarjet e bujshme kriminale të vitit 2016, kreu i SHISH raporton në Kuvend

Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajzai, raportoi me dyer të mbyllura para Komisionit të Sigurisë për punën e këtij institucioni në vitin 2016, ndërsa debate është fokusuar tek ngjarjet e bujshme kriminale kryesisht tek grabitjet.

Burimet i thanë Ora News, se deputeti i LSI-së, Falmur Çela, ka ngritur shqetësimin e sigurisë në aeroportin e Rinasit, pas grabitjes së parave në pistën e avionëve.

Por Visho Ajazi, ka vlerësuar punën e SHISH, ndërsa ka cilësuar sukses  zbulimin dhe arrestimi në kohë  të disa të dyshuarve për terrorizëm në Shkodër, pak ditë para ndeshjes Shqipëri-Izrael.

Leave a Reply

%d bloggers like this: