Home / Bota / Sulm terrorist në Francë, të shtëna me armë në një shkollë

Sulm terrorist në Francë, të shtëna me armë në një shkollë

Franca është vënë sërish në shënjestër të sulmeve terroriste teksa raportimet e fundit flasin për të shtëna në një shkollë në qytetin Grasse.

Raportimet e para thonë se një person i armatosur ka hapur zjarr ndaj drejtorit të shkollës “Alexis de Tocqueville” të qytetit. Policia thotë se një person është arrestuar, ndërsa një i dytë ndoshta u arratis.

Banorët u lajmëruan të qëndrojnë brenda shtëpive. Qeveria franceze ka lançuar ndërkohë aplikacionin e saj telefonik për paralajmërimet për sulmet “terroriste”.

Vetë Ministria e Brendshme franceze ka postuar në Twitter, ku flet për të shtëna në Grasse dhe se do të japë udhëzimet.

Leave a Reply

%d bloggers like this: