Home / Politika / Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje”.

Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën të ditur gazetari i Ora News Sonil Frashëri

Edhe dje në komunikimin javor Kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve.

Në grupin e PS-së u caktua dhe 2 prilli si data për mbledhjen e Asamblese së Përgjithshme dhe 29 prillin si data kur do mbahet Kongresi që do të miratojë dhe listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit 2017.

One comment

  1. Edi Rama, pergezime per rreformat, edhe pse ke perball nje opozit destruktive, medoemos duhet te besh zgjedhje parlamentare me daten 18 Qershor. Ata qe kan frik nga rreforma dhe vettingu let te rin ne cader se u ben mir. Le te paguajn nonje karike thyer nga jasht, se dote fitojn ashtu si fitoi edhe Mendu THaci kryetar i PD ne Maqedoni. SHumica e qytetareve brenda dhe jasht vendit e kan te tekjart se kush se do rreformen dhe ka frik nga zgjedhjet. Jan keta baballaret e vjedhjeve, te koorupsjonit, vrasjeve, krimit dhe droges qe duke qen te till, kan frik se me ndercmeri nuke fitojn, me zgjedhjet e 18 qershorit, prandaj cdo dit e jav dalin me teorira bajate qe i ka len koha pas per nje vend ne NATO, dhe kandidat per hapjen e negocjatave per anter te BE.

Leave a Reply

%d bloggers like this: