Home / Politika / Betohen në Presidencë katër ministrat e rinj të qeverisë

Betohen në Presidencë katër ministrat e rinj të qeverisë

Pas votimit në Kuvend ditën e enjte, 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama, Fatmir Xhafaj, Eduard Shalsi, Ogerta Manastirliu dhe Olta Xhacka janë betuar sot në Presidencë.

Ministrat janë shoqëruar në Presidencë nga zv/ kryeministri Niko Peleshi, ceremonia zgjati 10 minuta.

Fatmir Xhafaj është Ministri i ri i Brendshëm në vendin e Tahirit, Olta Xhaçka e Mirëqenies Sociale në vendin e Klosit, Ogerta Manastirliu e Shëndetësisë në vendin e Beqajt dhe Eduard Shalsi i Pushtetit Vendor në vendin e Bledi Cucit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: