Home / Sporti / Kombëtarja e femrave mëson kundërshtarët për eliminatoret e Botërorit

Kombëtarja e femrave mëson kundërshtarët për eliminatoret e Botërorit

Kombëtarja e femrave arriti një kualifikim historik për në fazën eliminatore të kampionatit Botëror, pasi mposhti pak ditë më parë në “Elbasan Arena” Greqinë dhe u rendit e para në grup. Ditën e sotme Kombëtarja e femrave është njohur me kundërshtarët.
Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës e renditi Shqipërinë në të njëjtin grup me Zvicrën, Skocinë, Poloninë dhe Bjellorusinë.
Ndeshjet eliminatore nisin shtatorin e këtij viti për të vijuar më pas deri në shtatorin e 2018-s.

Leave a Reply

%d bloggers like this: