Home / Politika / Grupi i PS-së voton unanimisht kandidaturën e Metës për President

Grupi i PS-së voton unanimisht kandidaturën e Metës për President

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste u mblodh paraditen e së premtes dhe votoi unanimisht kandidaturën e Ilir Metës për President të Republikës.

Komisioni i Ligjeve do të mblidhet sot, në orën 15:00, dhe do të diskutojë kandidaturat për President.

Ndërsa në orën 17:00 do të zhvillohet në Kuvend raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të vendit.

Në mbledhjen e grupit të PS-së u diskutua edhe mbajtja e zgjedhjeve me standarde.

2 comments

  1. Per te qene i ligjshem, presidenti duhet te zgjedhet nga populli me vota direkte. Per PS-ne, para pak vitesh, Meta ishte nje kriminel. Tani e propozon per president. Ndoshta sepse jane njesoj sikur ai.

    • Ilir meta e ndryshoi emrin nga SHqiperia ne Hajduteria.Tani Ilir Meta eshte President i Republikes te Hajduterise.Hajduteria e PS e miratoi menjehere.Dy deputetet qe votuan kundra jane shqipetare te vertete.

Leave a Reply

%d bloggers like this: