Home / Politika / Ilir Meta takon ish- kryeministrin Sali Berisha

Ilir Meta takon ish- kryeministrin Sali Berisha

Pas marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit demokrat Lulzim Basha, dita e sotme ka qenë mjaft e ngjeshur për sa i përket aktivitetit politik.

Mesditën e sotme kreu i Kuvendit Meta ka zhvilluar një takim me ish- kryeministrin Sali Berisha.

Ende nuk dihen detaje nga ky takim, por ai vjen në kohën kur Edi Rama dhe Lulzim Basha prej orës 10 e 30 janë mbyllur në Pallatin e Kongreseve duke detajuar marrëveshjen.

2 comments

 1. Kryehajduti Ilir Meta takohet me fashistin Sali Berisha per ta sabotuar jeten e popullit shqipetar,per te sabotuar reformen ne drejtesi.

 2. Zoti Mta, suksese ne detyren e lart si kreu i shtetit. SHpresojm qe te jesh perfaqesusi i unitetit te popullit, jo si zoti Nishani qe i sherbeu me shum partis qe e beri president.
  Vajtja dhe takimi me Sali Berishen, po kritikohet shum ne medja. Nuk e di simpatim personale qe e ke shprehur qysh diten e par qe u ule ne kariken e kryetarit te kuvendit, je shprehur [ Se per doktorin ke dobesi;
  Ndersa ne viziten e fundit i thure me shum eljozhe. per dobesin qe ke per te.
  Esht ne te drejten tende, por si kryetar kryetar kuvendi dhe president i zgjedhur, tingellon keq nje vizit e till.
  Mos Vall, lidhet me dreken familjare qe u shtrove ne shtepin tuaj Berishes dhe Bashes , qe u pasqyrua ne gjith medjan e shkruar dhe ate vizive si drek miqesore, por ne fakt ishte nje karshillek, ndaj drejtesis dhe opinjonit, per te mar pafajsi lidhur me akuzat per koorupsjon, me bllok ne dor.
  Nuk e di se si ste ben pershtypje qe ne shtypin e shkruar mbi Sali Berishen rendoin me qindra akuza, midis te cilave mbi dhjet prej tyre jan akuza penale , per abuzim me pushtetin, deri edhe ne vrasje.Dosjet per hetim penal, jan cuar ne prokurori, pamvaresisht se i ka zen pluhuri dhe sjan hapur.
  Mos do ishte me mir qe mos fyesh publikun per qindra dhe mijra opinjone negative ndaj Sali Berishes ne shtypin e perditshem, lidhur me akuzat publike qe jan ber Berishes.
  Dote ishte ne nderin tuaj, ta lesh saliun te meret drejtesia dhe historia dhe jo, ti besh vizita e deklarata publike per dobesin personale qe ke ti, ndaj doktorit, sje me kryetar partie, qe mund ti shonje , je kryetar kuvendi dhe me 24 korik edhe kryetar shteti.
  Me vje keq qe ben sikur sdi gje, kur dihet se sabotusi i rreformes ne drejtesi, derisa u miratua ne parim me 21 Korik te vitit te kaluar dhe deri me sot qe u zvarit per gati nje vit nga Lulezim Basha dhe Sali Berisha, Por lavdi Zotit dhe DASH qe me ne fund me hir e pahir u harit marveshja PS PD.

Leave a Reply

%d bloggers like this: