Home / Kronika / Zbulohet parcela me drogë pranë parkut të Llogarasë

Zbulohet parcela me drogë pranë parkut të Llogarasë

Zbulohet një parcelë me drogë pranë parkut të Llogarasë në Vlorë. Nga kontrolli i territorit gjatë pasdites së djeshme, në fshatin Dukat të Vlorës u zbuluan 145 kg kanabis sativa.

Bimët narkotike ishin të sapo mbjella në pronë publike pa pronarë me lartësi deri në 4 cm, të cilat u asgjësuan me shkulje dhe copëtim.

Aktualisht po punohet për zbulimin dhe kapjen e autorëve përgjegjës, ndërkohë që materialet i’u referuan Prokurorisë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: