Home / Bota / Sulmi në Mançester, janë të paktën 12 persona të humbur

Sulmi në Mançester, janë të paktën 12 persona të humbur

Janë të paktën 12 persona të humbur pas atentatit në “Mançester Arena”. Mediat lokale kanë publikuar emrat e 8 prej tyre: bëhet fjalë për 17-vjeçaren Chloe Rutherford, 19-vjeçatin Liam Curry,  29-vjeçarin Martyn Hett, për skocezet Laura MacIntyre dhe Eilidh MacLeod, të Courtney Boyle e Philip Tron, e të 15-vjeçares Olivia Campbell.

Prindërit janë në ankth për fatin e fëmijëve të tyre dhe kanë lëshuar apele të ndryshme në rrjetet sociale me hashtagun ‘#missinginManchester’ për të pasur lajme nga ata.

Nëna e Olivia Campbell, Charlotte, ka treguar që vajza e saj ishte në koncert me mikun e saj Adam. Ky i fundit është gjetur në spital, por për Olivian nuk ka informacione.

“herën e fundit që fola në telefon ishte ora 20:30. Ishte në koncert, më tha se ishte duke u zbavitur shumë dhe më falënderoi që e lashë të shkoja”. Pas pak ndodhi shpërthimi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: