Home / Sporti / Lamtumira e një kapiteni, Roma nderon Francesco Tottin

Lamtumira e një kapiteni, Roma nderon Francesco Tottin

Kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti luajti dje ndeshjen e tij të fundit me verdhekuqtë.
Roma ka qenë i vetmi ekip me të cilin është aktivizuar Totti, për 25 vite, që prej vitit 1992.
Gjatë kësaj periudhe, kapiteni i Romës ka luajtur 786 ndeshje dhe ka shënuar 307 gola.
Gjithashtu Totti ka fituar edhe pesë trofe me verdhekuqtë, 1 kampionat italian, dy kupa Italie dhe dy Superkupa.

Leave a Reply

%d bloggers like this: