Home / Rajoni / Greqi, rrëzohet një avion luftarak

Greqi, rrëzohet një avion luftarak

Në afërsi të ishullit Skopelos që gjendet në veri të gadishullit grek Eyvia, është rrëzuar një avion luftarak i Forcave Ajrore Greke i tipit Mirage 2000.

Mediat greke, njoftuan se avioni është rrëzuar gjatë një fluturim trajnimi për shkak të defektit të ndodhur në motor, ndërsa piloti është shpëtuar.

Pas aksidentit kanë filluar punimet për kërkim shpëtim nga ana e 2 helikopterëve të nisur nga ishujt Chios dhe Lesvos, dhe anijet në rajon.

Leave a Reply

%d bloggers like this: