Home / Moda / IN dhe OUT

IN dhe OUT

in-dhe-out_2_hdJa çfarë duhet të vishni e çfarë duhet të lini mënjanë këtë sezon të ri.

OUT: Këpucët e sheshta lëkure (shapkat) ishin shumë praktike në verë. Ato u bënë këpuca e duhur për ditët e nxehta.
IN: Këpucët ne taka ortopedie. Janë të rehatshme dhe plot stil.

OUT: Futuni në dollap xhinset e ngushta, por mos I hidhni. Vishini kur dëshironi të ndiheni seksi.
IN: Xhinset e gjera në fund (stili kauboj), këshillon Anabel. Marc Jacobs ka krijuar edhe një palë pantallona prej lejla.

OUT: Në pranverë ishin në modë ngjyrat e ndezura dhe përplasja e printeve.
IN: Në modë janë ngjyrat e vrara: jeshile e errët, gri, kafe e mbyllur dhe lejla e thellë janë ngjyrat e vjeshtës.

OUT: Veshjet e lirshme të stilit hip-hop
IN: Veshjet e punuara me dorë, qëndismat dhe copat e lirshme.

OUT: Veshjet që tregojnë barkun
IN: Mëngët e varura tek krahët, shaje deri tek gjunjët, palltot si batanije.

OUT: Pelushi ekzotik I vërtetë me ngjyra të ndezura
IN: Pelushi me lëkurë deleje, me një ngjyrë që ju rikthen në modën e viteve ’70.

Leave a Reply

%d bloggers like this: