Home / Keshilla / Receta/ Pija që duhet të konsumoni çdo mëngjes për një bark të sheshtë

Receta/ Pija që duhet të konsumoni çdo mëngjes për një bark të sheshtë

Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:

Përbërësit:
1 dardhë
2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë
¼ kupë me kastravec të prerë në feta të holla
1 kupë gjethe spinaqi
¼ avokado
1 kupë qumësht bajamesh me vanilje
¼ kupë pluhur bizele pa sheqer
1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar
1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:
Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë.

Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta.

Leave a Reply

%d bloggers like this: