Home / Kronika / Sekuestrohen 6 thasë me kanabis në Tiranë, si u kapën mat 3 trafikantët

Sekuestrohen 6 thasë me kanabis në Tiranë, si u kapën mat 3 trafikantët

Të paktën 3 persona janë arrestuar nga policia e kryeqytetit, pasi janë kapur me lëndë narkotike.

Në sajë të operacionit ‘Kalaja’ policia ka sekuestruar 6 thasë me rreth 50 kilogram kanabis, ndërsa në pranga kanë rënë Blerim dhe Dritan Murati si dhe Bashkim Mema.

Sipas policisë të arrestuarit shpërndanin drogë në zona të ndryshme të Tiranës.

Specialistët për Narkotikët mbi bazën e informacioneve të grumbulluara kanë konstatuar në rrugën e vjetër Vorë – Rinas automjetin Mercedes Benz, me drejtues shtetasin Blerim Murati dhe pasagjer shtetasin Bashkim Mema, ku më pas është afruar shtetasi Dritan Murati, i cili ishte në drejtim të një automjeti tip Mercedes Benz.

Pasi kanë ndaluar ata kanë shkëmbyer automjetet me njeri- tjetrin, ku në ato momente është bërë edhe ndërhyrja nga shërbimet e policisë.

Pas kontrollit të ushtruar në automjetin që mori në drejtim shtetasi Blerim Murati, u gjetën 6 thasë të mbushur me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan: – 50 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa. – 2 automjete Mercedes Benz. – 3 aparate celularë të markave të ndryshme.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: