Home / Arte / Martohet Elisabetta Canalis

Martohet Elisabetta Canalis

canalis-nuseElisabetta Canalis, ish e dashura e George Clooney, është martuar me të fejuarin e saj Brian Perry në Itali vetëm disa ditë para se vetë aktori të martohet me Amal Alamuddinin në Venecia.

36-vjeçarja Canalis u martua me 46-vjeçarin në kishën Santa Maria të Sardenjës ditën e dielë.

Cifti shkëmbeu unazat para 150 të ftuarve.

Bukuroshja italiane ka qenë më parë e lidhur me futbollistin Christian Vieri dhe regjisorin Gabriele Muccino, para se të bëhej e famshme në të gjithë botën falë marrëdhënies së saj 18-mujore me aktorin hollivudian George Clooney.

Leave a Reply

%d bloggers like this: