Home / Politika / Zbulohet pakti i Ramës dhe Zaevit në Trieste: Në vjeshtë pritet…

Zbulohet pakti i Ramës dhe Zaevit në Trieste: Në vjeshtë pritet…

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka pritur në një takim homologun e tij maqedonas Nikola Dimitrov, ku është shprehu se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Maqedonisë do të forcohen.

Sipas tij në takim ata janë dakortësuar duke iu referuar dhe takimit që patën kryeministrat e dy vendeve në Triste, për një mbledhje të parë të qeverive në Pogradec.

“Në vijon të bisedës së dakortësisë së dy kryeministrave Zaev dhe Rama në Trieste, bëj të ditur se kemi arritur një marrëveshje, për të zhvilluar mbledhjen e parë të qeverisë të përbashkët, gjate këtij viti, pra vjeshtën e ardhshme në Pogradec. Kjo do të jetë për të lehtësuar projektet strategjike, të ndihmuara dhe nga ndërkombëtaret” tha Bushati.

Leave a Reply

%d bloggers like this: