Home / Kronika / Lufta me flakët në Sharrë, Tirana shpëton nga tymi i rrezikshën

Lufta me flakët në Sharrë, Tirana shpëton nga tymi i rrezikshën

Mëngjesin e sotëm në Tiranë ra një zjarr në landfillin e Sharrës.

Por falë punës së zjarrëfikësve zjarri u shua shumë shpejt dhe Tirana shpëtoi nga tymi i dëmshëm.

“Tirana sot shpëtoi nga tymi tejet i dëmshëm i zjarrit që ra në orët e para të mëngjesit në landfildin e Sharres, kjo falë ndërhyrjes së menjëhershme të zjarrfiksave, të cilët kaluan një 24 orësh plot me zjarre dhe pa pushim”- njoftojnë zjarrfikësit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: