Home / Parlamentare / Nis seanca e Kuvendit, në rend të ditës shkarkimi i Ardian Fullanit

Nis seanca e Kuvendit, në rend të ditës shkarkimi i Ardian Fullanit

rama11Kuvendi i Shqipërisë ka nisur seancën plenarë të së enjtes në rend të ditës të të cilës eshte edhe shkarkimi i guvernatorit të bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe kryeinspektores Elivar Golemi.

Votimi për shkarkimin e Fullanit dhe Golemit do të jetë i hapur dhe do të bëhet vetëm me votat e mazhorancës meqenëse opozita vijon bojkotin ndaj kuvendit dhe nuk do të jetë pjesë e debateve lidhur me këtë çështje.

Leave a Reply

%d bloggers like this: