Home / Parlamentare / Kuvendi shkarkon Fullanin dhe Golemin, 6 deputetë kundër

Kuvendi shkarkon Fullanin dhe Golemin, 6 deputetë kundër

0602-Gjate-seances-plenare-ne-Kuvend-Foto-Albert-Myftaraj2-525x350Kuvendi votoi sot për shkarkimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe kryeinspektores Elivar Golemi.

Në procesin e votimit ishin të pranishëm vetëm deputetet e maxhorancës, pasi opozita vijon me bojkotin e saj.

72 vota pro, dhe 6 kundër pati në procesin e votimit për guvernatorin, ndërsa për Golemin 76 vota ishin pro, një kundër dhe një abstenim.

Leave a Reply

%d bloggers like this: