Home / Kronika / “Bomba” e Donald Lu: Ja kush janë 4 klanet që dominojnë aktivitetin kriminal në Shqipëri

“Bomba” e Donald Lu: Ja kush janë 4 klanet që dominojnë aktivitetin kriminal në Shqipëri

Në ceremoninë e 20 vjetorit të shkollës së Magjistraturës, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu lëshoi akuza të forta ndaj qeverisë shqiptare dhe mos sundimit të ligjit.

Ai u shpreh se janë 4 klane kryesore që drejtojnë aktivitetin kriminal në Shqipëri.

“Lufta kundër krimit të organizuar derisa peshqit e mëdhenj të futen në burg.

Katër klane kryesore drejtojnë 20 familje kriminale shqiptare që dominojnë aktivitetet kriminale.

Emiljano Shullazi është një nga këta grupe kriminale. Lulzim Berisha, i cili u lirua gabimisht nga burgu. Klement Balili i shpëtoi drejtësisë për 18 muaj. Ka shumë Shullazë, Lul Berisha e Klement Balili në Shqipëri”, tha Lu.

 

One comment

  1. SHBA BE te sjelle NATO ne Tirane dhe te bombardohen familjet e 4 klaneve dhe 20 familjet.Nuk duhet pritur asnje minute.Te clirohen shqipetaret

Leave a Reply

%d bloggers like this: