Home / Politika / Pritje zyrtare me ceremoni ushtarake për kryeministrin Rama në Poloni

Pritje zyrtare me ceremoni ushtarake për kryeministrin Rama në Poloni

Kryeministri Edi Rama viziton sot Poloninë.

Kreu i qeverisë shqiptare është pritur në ceremoninë e mirëseardhjes me nderime ushtarake nga kryeministrja e Polonisë, Beata Szydlo.

Gjatë ceremonisë janë luajtur dy himnet kombëtare, ai i Shqipërisë dhe Polonisë, më pas dy kryeministrat kanë nderuar Forcat ushtarake dhe kanë takuar delegacionet dypalëshe.

Pas ceremonisë dy kryeministrat do të zhvillojnë një takim me tyre.

Leave a Reply

%d bloggers like this: