Home / Kronika / Beteja për FSHF, kush janë personat që votojnë

Beteja për FSHF, kush janë personat që votojnë

Gara për kreun e FSHF ka hyrë në fazën më të nxehtë, e teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga dita e votimit, dy kandidatët kreu aktual Armand Duke dhe rivali deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino do të përballen në zgjedhjet e datës 7 shkurt 2018.

Por kush do të jenë personat që do të përcaktojnë edhe fatin e karriges më të rëndësishme për futbollin shqiptar.

Në listën e delegatëve me të drejtë vote ka emra biznesmenësh, kryetarë bashkish, të majtë e të djathtë, por edhe përfaqësues të shoqatave të ndryshme të futbollit.

Lista e delegatëve si më poshtë
Qarku Tiranë (8)
FK Partizani (Gazment Demi)
KF Tirana (Refik Halili)
Kamza (Xhelal Mziu)
Dinamo (Ismet Saliaj)
Besa Kavajë (Isa Sakja)
Egnatia (Beqir Nuredini)
FC Olimpik (Aristotel Papajani)
Luzi Kavajë (Albert Lusha)

Qarku Durrës (5)
Teuta (Edmond Hasanbelliu)
Kastrioti (Gazmend Vogli)
Iliria Fushë Krujë (Artur Bushi)
Sukthi (Adrian Gurra)
Erzeni Shijak (Ardian Kokomani)

Qarku Berat (4)
Tomori (Petrit Sinaj)
Naftëtari Kuçovë (Brajan Fraholli)
Skrapari (Nesim Spahiu)
Poliçani (Adriatik Zotka)

Qarku Gjirokastër (5)
Luftëtari (Grigor Tavo)
Përmeti (Altin Bardhi)
Këlcyrë (Klement Ndoni)
Tepelena (Tërmet Peçi)
Memaliaj (Lulzim Meçi)

Qarku Kukës 
Kukësi (Safet Gjici)

Qarku Dibër 
Korabi (Fehmi Mziu)
Burreli (Sajmir Xhetani)

Qarku Vlorë (5)
Flamurtari (Sinan Idrizi)
Himara (Lorenc Gjikuria)
Vlora (Andri Metollari)
Butrinti Sarandë (Florjana Koka)
Delvina (Rigels Balili)

Qarku Fier (5)
Apolonia (Koço Kokëdhima)
Lushnja (Fatos Tushe)
Albpetrol Patos (Rajmonda Balilaj)
Bylis (Agron Kapllanaj)
Fieri (Roland Mehmeti)

Qarku Lezhë (3)
Laçi Pashk Laska)
Besëlidhja (Gjok Noka)
Mamurrasi (Dedë Ndreca)

Qarku Shkodër (4)
Vllaznia (Voltana Ademi)
Ada Velipojë (Fundim Dollaku)
Tërbuni Pukë (Gjon Gjonaj)
Veleçiku Koplik (Tonin Marinaj)

Qarku Korçë (5)
Skëndërbeu (Ardjan Takaj)
Pojani (Idajet Shkulaku)
Pogradeci (Arjan Terolli)
Maliqi (Gëzim Topçiu)
Gramozi Ersekë (Ilia Stefo)

Qarku Elbasan (6)
Elbasan ( Arben Laze)
Domosdova Prrenjas (Julian Çota)
Turbina (Gentjan Gjoka)
Gramshi (Luljeta Dollani)
Shkumbini (Sajmir Hasalla)
Sopoti Librazhd (Kastriot Gurra)

Shoqatat
Shoqata e Trajnerëve (Vladimir Ajazi)
Shoqata e Mjekëve (Ylli Mihali)
Shoqata e Arbitrave (Tahir Kastrati)
Shoqata e Minifutbollit (Armand Dama)
Shoqata Rajonale Tiranë (Sulejman Mema)
Shoqata Rajonale Durrës (Agron Kërçova)
Shoqata Rajonale Shkodër (Gëzim Martuzi)
Shoqata Rajonale Elbasan (Bujar Gogunja)
Shoqata Rajonale Fier (Iljaz Haxhiraj)
Shoqata Rajonale Korçë (Ilirjan Përmeti)
Shoqata Rajonale Gjirokastër (Sadik Sadikaj)
Shoqata Rajonale Lezhë (Eduart Tanushi)

Leave a Reply

%d bloggers like this: