Home / Bota / Raketat bërthamore ruse në kufijtë e NATO-s

Raketat bërthamore ruse në kufijtë e NATO-s

Rusia ka vendosur në mënyrë të përhershme raketa shtesë në enklavën e saj baltike, Kaliningrad, të cilat mund të mbajnë koka bërthamore, tha sot presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite.

“Në këtë moment, raketat do të qëndrojnë në Kaliningrad dhe kjo përbën një kërcënim për Evropën”, u tha gazetarëve Grybauskaite, pasi kishte vizituar trupat e NATO-s në Rukla.

Leave a Reply

%d bloggers like this: