Home / Bota / Të shtëna me armë në një shkollë në Florida, rreth 50 të plagosur

Të shtëna me armë në një shkollë në Florida, rreth 50 të plagosur

Thuhet të ketë edhe viktima, mes të cilëve një mësuese. Mediat pretendojnë se autori i ngjarjes është një student që mbante një maskë kundragazi.

I riu është ende në arrati. Alarmi në shkollën Stoneman Douglas ku janë të regjistruar rreth 3 mijë nxënës u ngrit pak pas orës 15 me orën lokale.

Studentët u evakuuan nga policia. Sherifi i kontesë së Broward i kërkoi popullsisë të qëndrojë në shtëpi dhe të mos i afrohet vendit të ngjarjes.

Leave a Reply

%d bloggers like this: