Home / Sporti / Finale e parakohshme në Europa League, Milani përballë Arsenalit

Finale e parakohshme në Europa League, Milani përballë Arsenalit

Ndërkohe çiftet e tjera janë: Lacio Dinamo e Kievit. Leipzig-Zenit; Atletico Madrid-Lokomotiv Moskva; CSKA-Lyon; Marseille-Atletic Bilbao; Sporting-Plzen; Dortmund-Salzburg dhe Milan Arsenal.

Ndeshjet e para të kësaj faze do të zhvillohen në datën 8 mars, ndërsa të kthimit pas një jave.

***
Me 3 skuadra në këtë fazë të Europa League nuk është as Spanja, as Anglia apo Italia, por Rusia. Janë Lokomotika e Moskës, CSKA dhe Zenit që vazhdojnë ende ëndrrën në këtë kompeticion dhe sot presin të mësojnë kundërshtarët.

Me interes pritet edhe kundërshtari i italianëve të Milanit, Atletico Madrid apo Arsenalit, të cilat janë mes pretendove këtë edicion.

View image on Twitter

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arsenal
🇪🇸 Athletic
🇪🇸 Atlético
🇷🇺 CSKA Moskva
🇩🇪 Dortmund
🇺🇦 Dynamo Kyiv
🇮🇹 Lazio
🇷🇺 Lokomotiv Moskva
🇫🇷 Lyon
🇫🇷 Marseille
🇮🇹 Milan
🇨🇿 Plzeň
🇩🇪 Leipzig
🇦🇹 Salzburg
🇵🇹 Sporting CP
🇷🇺 Zenit

Leave a Reply

%d bloggers like this: