Home / Kosova / Junker, Mogherini e Hahn takohen me Thaçin, Haradinajn e Veselin

Junker, Mogherini e Hahn takohen me Thaçin, Haradinajn e Veselin

 

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini dhe komisionerin Johanes Hahn, kanë mbërritur sot në Prishtinë.

Ata zhvilluan në Presidencë një takim me krerët e shtetit, presidentin Thaçi, kryeparlamentarin Veseli dhe me kryeministrin Haradinaj.

Për arritjen e tyre në Kosovë ka shkruar vetë Johannes Hahn në Twitter.

“Nevoja për të sjellë rajonin e tërë përpara, bazuar në meritat individuale”, ka shkruar Hahn.

Leave a Reply

%d bloggers like this: