Home / Kronika / Kronika e zeze / Pamje të atentatit te Pallati me Shigjeta, 28-vjeçari qëllohet me 6 plumba (Video)

Pamje të atentatit te Pallati me Shigjeta, 28-vjeçari qëllohet me 6 plumba (Video)

plagosje-320x227Këto janë pamjet që tregojnë dinamikën e ngjarjes së ndodhur rreth orës 20:40 të mbrëmjes së djeshme në zonën e Pallatit me Shigjeta, ku mbeti i plagosur roja i qendrës së jetimeve që gjendet në këtë zonë, 28 vjeçari Fatmir Kurti. Në orën 20:40 minuta të videos së mëposhtme shihet një person me fizik të imët, i veshur me të zeza dhe i maskuar me një kapele, ndërkohë që në dorë mbante një cantë. Pasi kontrollon me sy për një çast rreth e rrotull dhe duke zgjedhur një moment kur në rrugë nuk ka njerëz ai qëllon 6 herë me të majtën në drejtim të 28-vjeçarit, i cili për disa minuta qëndron në këmbë duke kërkuar ndihmë, ndërkohë që askush nuk afrohet. (Pamjet e atentatit ne minutat 20:40)

Leave a Reply

%d bloggers like this: