Home / Sporti / Kampionati spanjoll nën komanden e tre ekipeve

Kampionati spanjoll nën komanden e tre ekipeve

Valencia-3-0-Cordoba1-525x350Valencia, qe fitoi me Cordoba 3-0 te enjten ne mbremje ne ndeshjen e fundit te javes se 5-te, eshte bashkuar me FC Barcelona dhe FC Sevilja, ne krye te kampionatit te Spanjes.
Me 13 pike, treshja kryesuese eshte 2 pike larg Atletico, mbajtese e titullit, ndersa Real Madrid ndodhet ne vendin e 5-te.
Cristiano Ronaldo, autor i 4 golave nga 5 te shenuar nga Real ndaj Elche (5-1), eshte i vetem ne krye te shenuesve me 9 gola.

Programi i javes se 6-te eshte:

E premte:

(21.00) Elche – Celta Vigo

E shtune:

(16.00) Villarreal – Real Madrid

(18.00) FC Barcelone – Grenade

(20.00) Atletico Madrid – Séville

(22.00) Athletic Bilbao – Eibar

Levante – Rayo Vallecano

E diele:

(12.00) Getafe – Malaga

(17.00) Deportivo La Corogne – Almeria

(19.00) Real Sociedad – Valence

(21.00) Cordoue – Espanyol Barcelone

Klasifikimi: P N F B H GOL dif

1. Valencia CF 13 5 4 1 0 13 2 11

2. FC Barcelona 13 5 4 1 0 11 0 11

3. FC Sevilja 13 5 4 1 0 9 3 6

4. Atletico Madrid 11 5 3 2 0 7 4 3

5. Real Madrid 9 5 3 0 2 18 9 9

6. Celta Vigo 9 5 2 3 0 10 7 3

Leave a Reply

%d bloggers like this: