Home / Bota / Gina Haspel, CIA për herë të parë histori në duart e një gruaje

Gina Haspel, CIA për herë të parë histori në duart e një gruaje

 

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump.

Pak minuta pasi Trump e emëroi ish-drejtorin e deritanishëm të CIA-s, Mike Pompeon, si sekretar të ri të shtetit, menjëherë e ka gjetur zëvendësuesin.

“Kam kënaqësinë të njoftoj se Gina Haspel do të bëhet drejtoresha e parë e CIA-s dhe gruaja e parë që do ta mbajë këtë pozitë. Urime për të gjithë”, njofton Trump.

Leave a Reply

%d bloggers like this: