Home / Sporti / Shorti/ Juventusi gjen Realin, derbi anglez në çerekfinalet e Champions

Shorti/ Juventusi gjen Realin, derbi anglez në çerekfinalet e Champions

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Shori ka rezervuar një tjetër sfidë mes Jventusit dhe Realit të Madridit, finalistët e edicinit të fundit.

Ndërkohë interesante është sfida mes dy ekipeve angleze, Manchester City dhe Liverpool.

Bayerni i Mynigyt ishte me fat pasi ka një sfidë më të lehtë në letër nda Seviljas.

Barcelona përballet me Romën.

Spanja është ajo që dominon me tri klube në këtë garë (Sevilla, Real Madrid dhe Barcelona), më pas vijnë Anglia dhe Italia me nga dy (Manchester City e Liverpooli) si dhe (Juventusi e Roma).

Gjermania përfaqësohet me një klub, kampionin Bayern Munichun.

Çiftet në çerekfinaliste:

Barcelona-Roma

Sevilja-Bayern

Juventus-Real Madrid

Liverpool-Manchester City

Leave a Reply

%d bloggers like this: