Home / Kosova / Delawie i bën thirrje deputetëve të votojnë sot Demarkacioni

Delawie i bën thirrje deputetëve të votojnë sot Demarkacioni

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie i bëri thirrje sot deputetëve që të miratojnë demarkacionin me Malin e Zi, i cili po mban peng rrugëtimin e Kosovës drejt integrimeve euroatlantike, mbi të gjitha liberalizimin e vizave.

Në një postim në Twitter, Delawie shkruan se ” raporti i KDI-së tregon se rinia e Kosovës dëshiron progres në papunësi dhe liberalizim vizash”.

“Deputetët e Kosovës duhet të kalojnë demarkacionin kufitar tani dhe të tregojnë se po i dëgjojnë këto brenga serioze”, shprehet Delawie.

Leave a Reply

%d bloggers like this: