Home / Politika / Berisha: Nxirrni Tahirin jashtë! Ftoni dhe Habilajt e Klement Balilin këtu

Berisha: Nxirrni Tahirin jashtë! Ftoni dhe Habilajt e Klement Balilin këtu

Pas mbarimit të fjalës së kryetarit Basha për integrimin, opozita është larguar nga salla, siç u bë e ditur dhe më herët.

Duke folur jashtë për mediat, Berisha tha se qëndrimet e Edi Ramës rrezikojnë hapjen e negociatave këtë vit.

“Të gjithë ata që e lexojnë këtë raport, ky raport është pothuajse absolutisht ‘toidhio’ me raportin e 2016 kur u rekomandua. Nëse sot ka një armik dhe uroj që vendet anëtare tia japin Shqipërisë dhe i ftoj tia japin, nëse ka armik të vërtetë ka Edi Ramën që në momentin kur i dorëzohet dokumenti nga përfaqësuesja e lartë e BE-së me gjuhë rrugaçi ordiner u dërgon mesazhe parlamentarëve të cilët çështë e vërteta, me argumentat dhe qëndrimet e tyre kanë një rol përcaktues, ua them këtu përcaktues për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Me këto qëndrime rrezikon në mënyrë serioze hapjne e negociatave këtë vit”, tha Berisha.

Leave a Reply

%d bloggers like this: