Home / Politika / Spartak Braho, emri pas Tahirit, por ende jo i bindur

Spartak Braho, emri pas Tahirit, por ende jo i bindur

Dorëheqja e Saimir Tahirit nga posti i deputetit mund të kthejë sërish në Parlament ish-deputetin e LSI, Spartak Braho.
Spartak Braho është i radhës në listë dhe i takon atij të zëvendësojë të larguarin Saimir Tahiri. Por i kontaktuar nga Top Channel, Spartak Braho është bindur ende nëse do ta pranojë apo jo mandatin e deputetit.

Në rast se zoti Braho nuk do ta pranonte mandatin, atëherë atë do ta merrte kryetari i FRESSH, Elio Hysko.

Leave a Reply

%d bloggers like this: