Home / Politika / Presidenti Macron pret të martën në Elysee kryeministrin Rama

Presidenti Macron pret të martën në Elysee kryeministrin Rama

Siç mëson Top Channel të enjten në mbrëmje kryeministri Rama është njoftuar se presidenti Macron e pret të martën e ardhshme në një takim 1 orësh në Pallatin Elysee. Ashtu siç edhe u shpreh më herët këtë javë në emisionin Top Show në Top Channel, kryeministri Rama këmbëngul të realizonte takimin me kreun e shtetit francez, duke kërkuar të sigurojë qëndrimin pozitiv të Francës në lidhje me procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë.

Pas vizitës më Gjermani dhe takimit me kancelaren Merkel 2 javë me parë, kjo vizitë në Francë formalizuar në takimin me presidentin Macron është një shenjë pozitive e mbështetjes evropiane që Shqipëria po merr në hapat e saj për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Leave a Reply

%d bloggers like this: