Home / Bota / Gjermania akuzon Trump se po “shkatërron besimin” me postimet në Twitter

Gjermania akuzon Trump se po “shkatërron besimin” me postimet në Twitter

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkatërruar një pjesë të konsiderueshme të besimit midis SHBA-së dhe Europës duke u tërhequr a posteriori, me anë të një postimi në Twitter, nga marrëveshja përfundimtare e samitit të G7-ës në Kanada, pohoi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas.

“Ju mund të shkatërroni shumë lehtë një pjesë të madhe të besimit me anë të një postimi në Twitter. Ky fakt e bën edhe më të rëndësishëm misionin që Europa duhet të qëndrojë e bashkuar dhe të mbrojë interesat e saj në mënyrë edhe më ofensive”, pohoi Maas.

Europa e bashkuar është përgjigja e duhur ndaj sloganit “Amerika vjen e para”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: