Home / Sporti / Uruguaj mposht Egjiptin, kap në krye Rusinë

Uruguaj mposht Egjiptin, kap në krye Rusinë

Uruguaj e ka nisur mbarë “debutimin” në Kupën e Botës, Rusi 2018, me amerikano-jugorët që arritën të mposhtin minimalisht Egjiptin.

Me Suarez e Cavani që nuk arritën të “thyenin” murin e ngritur nga portieri i Egjiptit, duhet të vinte Gimenez që në minutën e 89-të “dhuroi” leksione prej bomberi dhe me kokë tundi rrjetën.

Egjipti u mundua të kthentë rrjedhën e takimit, por mungesa e Salah “peshoi” tek ekipi, duke bërë që të dal pa pikë nga ky 90 minutësh.

Leave a Reply

%d bloggers like this: