Home / Sporti / Meksika thyen kampionët e botës, Gjermania e pafuqishme!

Meksika thyen kampionët e botës, Gjermania e pafuqishme!

“Panxerat” tentuan të përgjigjen por 3 minuta më vonë, traversa i mohoi golin Toni Kros, pas një devijimi të lehtë por vendimtar nga Oçoa. Rinisja e lojës në stadiumin Luzhniki nuk solli asnjë ndryshim dhe lojtarët e mbajtën ritmin e lartë. Gjermania e hedhur e tëra në sulm la hapësira në prapavijë por meksikanët dështuan disa herë për të mbyllur llogaritë.

Brand kishte shansin e fundit real për të barazuar rezultatin por zëvendësuesi nuk mundi dot të evitojë humbjen e kampionëve. Tani në përballjen e dytë Gjermania përballet me Suedinë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: