Home / Sporti / Champions, Kukësi përplaset me Vallettën e Maltës, Shkëndija me TNS-në e Uellsit

Champions, Kukësi përplaset me Vallettën e Maltës, Shkëndija me TNS-në e Uellsit

Nga Nioni i Zvicrës janë mësuar kundërshtarët e parë me të cilët do të përballen në rrugëtimin e tyre europian dy skuadra shqiptare si Kukësi, që zë vendin e Skënderbeut kampion në Kategorinë Superiore, si dhe Shkëndijës së Tetovës, kampione e Maqedonisë.
Goglat e shortit kanë përcaktuar një duel të përballueshëm për Kukësin që do ta luajë ndeshjen e parë brenda me Vallettën e Maltës, ndërsa Shkëndija do ta luajë ndeshjen e parë brenda me TNS (The New Saints) të Uellsit.

31 ekipeve pjesëmarrëse të këtij raundi do t’iu shtohet edhe fituesi i turit parakualifikues, mes 4 skuadrave ku bën pjesë edhe Drita e Kosovës.

Ndeshjet e raundit të parë kualifikues do të luhen në datat 10/11 korrik dhe ato të kthimit më 17/18 korrik. Ekipet që nuk do të mund të ecin më tej nga ky raund do të kalojnë në raundin e dytë kualifikues të Europa League.

Leave a Reply

%d bloggers like this: