Home / Sporti / Serbia dhe Zvicra përballje të ashpër mbrëmjen e sotme

Serbia dhe Zvicra përballje të ashpër mbrëmjen e sotme

Takimi i mbrëmjes së sotme do të luhet në orën 20:00 në Kaliningrad Stadium.

Serbia pret Zvicrën në një duel shumë interesant dhe që mund të përcaktojë shumë për fatet e skuadrave që do të kualifikohen në grupin.

Shqiptarët e Zvicrës, Xhaka, Shaqiri, Dzemaili dhe Behrami pas barazimit heroik ndaj Brazilit sot do të sfidojnë serbët me shpresën për të marrë fitoren e parë, në një ndeshje që gjithsesi parashikohet shumë e ashpër, por që në fund gjithsesi do të triumfojë futbolli i luajtur. Behrami pasi frenoi Neymarin ka patur disa probleme dhe është në dyshim të madh për këtë sfidë.

E plotë Serbia që pas fitores ndaj Kosta Rikës do të mbështet sërish te veteranët, Kolarov e Ivanovic dhe tek të rinjtë premtues Milinkovic-Savic e Mitrovic për t’i vendosur shkopinjtë nën rrota përfaqësueses helvete dhe për të siguruar që sot kualifikimin.

Leave a Reply

%d bloggers like this: