Home / Sporti / Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit e çmend Serbinë

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit e çmend Serbinë

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan me simbolin e shqiponjës dy krenare kur shënuan kundër Serbinë në kuadër të Kupës së Botës në Rusi.

Kjo ka bërë që të reagojnë mediat serbe.

Kurir thotë se FIFA duhet të reagojë pas këtyre veprimeve, pasi ‘u provokuan serbët’.

“E papranueshme! FIFA duhet të reagojë urgjentisht për shkak të këtij provokimi”, shkruan Kurir.rs.

Futbollisti i Aresnalit barazoi rezultatin në 1 me 1 në minutën e 55’të ndeshjes.

Golin e fitores e shënoi në Shaqiri në minutën e 90’të.

Leave a Reply

%d bloggers like this: