Home / Sporti / Xhaka dhe Shaqiri festuan me shqiponjë, ja çfarë shkruan Edi Rama

Xhaka dhe Shaqiri festuan me shqiponjë, ja çfarë shkruan Edi Rama

Golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit i dhanë fitoren Zvicrës në ndeshjen e dytë të Botërorit përballë Serisë.

Por ajo që “çmend” serbët është mënyra e festimit të golave.

Si Xhaka dhe Shaqiri festuan duke bërë me duar shqiponjën dykrenare.

Këtë e ka komentuar edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili poston foton e festimit të golave duke shkruar në anglisht: Fotoja e ditës./Gazeta Express

Leave a Reply

%d bloggers like this: