Home / Sporti / Çka thotë selektori serb pas humbjes nga shqiptarët

Çka thotë selektori serb pas humbjes nga shqiptarët

Ka reaguar edhe selektori serb Mladen Krstajic.

Në një prononcim për mediat serbe, Krstajic ka thënë se e ka ditur se e pret një ndeshje e vështirë.

“E kemi ditur se na pret një duel i vështirë. Kemi pasur aksione të mira nga të dy palët, ndërsa pjesa e parë është zhvilluar ashtu si kemi dashur”, ka thënë ai.

“Në vazhdim kemi pranuar herët golin e barazimit, në mënyrë naive dhe kështu ndeshja mori tjetër kahje. Kemi provuar të rrezikojmë në 10 minutat e fundit dhe të fitojmë ndeshjen pasi e dinim se ndeshjen e fundit do të luajmë me Brazilin”.

“Fatkeqësisht u dënuam me një gol nga kundërsulmi dhe e urojmë Zvicrën”, ka thënë në fund trajneri serb.

One comment

  1. Afrim Preshevai

    Nuk eshte e vertete ajo cka thuhet ketu per selektorin serb., bile eshte ngritur procedura e FIFA ndaj tij per deklaratat nacionaliste e shoviniste ku permendet Haga dhe padrejtsite e gjygjtareve te Hages ndaj kasapeve te Serbise per gjenocidet ne Bosnje e Kosove, dhe ata i krahason me referin per te cilin thot se e ka vendin ne Hage.

    Selektor: Sudiju Briha bih poslao u Hag- e marun nga B92 portali i Serbise
    (Gjygjtarin Briha do ta dergoja ne Hage)

Leave a Reply

%d bloggers like this: