Home / Sporti / Senegali dhe Japonia ndahen në paqe

Senegali dhe Japonia ndahen në paqe

Senegali dhe Japonia e mbyllën në barazim 2-2 ndeshjen e tyre, e vlefshme për Grupin H.

Edhe pjesa e parë e parë u mbyll në barazim 1-1.

Për senegalezët shënuan Mane (11′) dhe Wagui (71′), ndërsa për japonezët shënuan Inui (34′) dhe Honda (78′).

Grupi H kryesohet nga Japonia dhe Senegali me nga katër pikë dhe më pas Polonia dhe Kolumbia me nga zero pikë.

Këto të fundit po ndeshen tani në mbrëmje, në orën 20:00.

Leave a Reply

%d bloggers like this: