Home / Sporti / Suedia kualifikohet me vështirësi pas fitores 1-0 me Zvicrën

Suedia kualifikohet me vështirësi pas fitores 1-0 me Zvicrën

Suedia arrin të vazhdojë aventurën e saj në Kupën e Botës pas një fitore të vështirë kundër Zvicërs 1-0.

Golin për suedinë e shënoi Forsberg në minutën 66-të.

Ndonëse Zvicra e dominoi lojën 64% me 36% të mbajtjes së topit dhe 18 gjuajte kundrejt 11 për Suedinë kjo nuk do të mjaftojë që të fitojë dhe të vazhdojë aventurën e saj në Botërorin 2018.

Leave a Reply

%d bloggers like this: