Home / Sporti / Griezmann tregon arsyen pse nuk festoi golin ndaj Uruguait

Griezmann tregon arsyen pse nuk festoi golin ndaj Uruguait

Sulmuesi i “gjelave” bëri një goditje nga distanca në minutën e 61-të, ndërsa topi u grushtua në mënyrë skandaloze nga portieri Muslera dhe përfundoi në rrjetë.

GJithsesi ajo që habiti të gjithë, ishet fakti që Griezmann nuk festoi në momentin e shënimit të golit, ndërsa shkakun e tregoi vetëm pasi përfundoi ndeshja.

“Jam rritur nga një uruguaian, që më ka mësuar gjërat e mira dhe të këqija të futbollit, ndaj edhe kam shumë respekt për popullin e Uruguait. Për më tepër, kam disa shokë që luanin sot në fushë dhe mendova që ishte më mrië të mos festoja”, deklaroi Griezmann.

Leave a Reply

%d bloggers like this: