Home / Sporti / Djokovic mund Nadalin pas një ndeshjeje epike. Serbi, në finalen e Wimbledon

Djokovic mund Nadalin pas një ndeshjeje epike. Serbi, në finalen e Wimbledon

Novak Djokovic mposhti Rafael Nadalin në një gjysmëfinale epike që u luajt në dy ditë dhe iu deshën 5 sete për të shpallur fituesin.
4-6, 6-3, 6-7, 6-3 dhe 8-10 rezultati i kësaj përballjeje fantastike.

Tenisti serb do të luajë tashmë në finalen e madhe të Wimbledon ndaj afrikano-jugorit Kevin Anderson, i cili kaloi në finale pasi mundi në 6 orë e 36 minuta amerikanin John Isner.

Djokovic kishte dy vite që nuk luante një finale Grand Slam-i.

Leave a Reply

%d bloggers like this: