Home / Bota / Modric me lot në sy: Të trishtuar, por në fund krenarë

Modric me lot në sy: Të trishtuar, por në fund krenarë

Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri për kroatët, Luka Modric, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes, por në fund del krenar nga kjo Kupë Bote.

Ai theksoi se kroatët lanë zemrën në fushë, por nuk mjaftoi sepse Franca ishte superiore.

“Jam i trishtuar sepse humbëm, por në të njëjtën kohë krenar për gjithçka që kemi bërë këtu në Rusi. Nuk është e lehtë të humbësh. Ne lamë zemrat në fushë, dhamë gjithçka që patëm brenda. Për fat të keq nuk ia dolëm të fitonim, por kemi arritur diçka që do të mbahet mend për shumë gjatë” – deklaroi Modriç.

Leave a Reply

%d bloggers like this: