Home / Kronika / Përgjaken rrugët, tjetër aksident me një të vdekur në Shkodër

Përgjaken rrugët, tjetër aksident me një të vdekur në Shkodër

Ll is Një tjetër aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në vendin tonë. Në aksin rrugor Shkodër – Koplik, një automjet ka përplasur për vdekje një kalimtar.

Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Shtoj i Ri.

Nuk dihet ende identiteti i viktimës.

Në vendngjarja kanë shkuar forcat e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për të zbardhur shkaqet.

Vetëm gjatë ditës së sotme, kanë ndodhur pesë aksidente me 4 viktima.

Aksidentet sot

Në aksin rrugor Batër-Bulqizë në zonën e Martaneshit doli nga rruga një automjet dhe për pasojë humbi jetën 60-vjeçari, Asllan Lami dhe mbeti i plagosur pasagjeri që udhëtonte me të, i cili u transportua me helikopter në drejtim të spitalit të Traumës në GTiranë.

Aksidenti i dytë fatal ndodhi në aksin rrugor Shupenzë-Peshkopi, pranë fshatit Vojnik, aty ku J.K, duke drejtuar automjetin tip furgon ka përplasur këmbësorin I.B. rreth 70 vjeç i cili ka humbur jetën.

Më herët, në mesditë një aksident fatal ndodhi në Kavajë, ku një 20-vjeçar humbi kontrollin e motoritdhe për pasojë u përplas me bordurat anësore të rrugës. I riu humbi jetën në vend, ndërsa e plagosur rëndë mbeti vajza që udhëtonte me të. Mësohet se ajo ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën.

Leave a Reply

%d bloggers like this: