Home / Kronika / Shqiptari hajdut befason policinë, me master dhe ndiqte universitetin në Itali
Parte della refurtiva recuperata dopo l'arresto del 26enne albanese (Foto: Polizia di Stato)

Shqiptari hajdut befason policinë, me master dhe ndiqte universitetin në Itali

Nje shqiptar 26-vjecar, emri i te cilit nuk behet i ditur eshte vene ne pranga nga policia italiane, me akuzen e vjedhjes. Mediat italiane bejne me dije se ai ishte deportuar për në Shqipëri në vitin 2016, por që ihste kthyer serish ne Itali.

I riu shqiptar dyshohet si autori i disa vjedhjeve të ndryshme në Lombardi. Gjate kontrollit ne banese policia i gjeti shume prej atyre qe kishte vjedhur, 4 mijë euro cash, ora, byzylyke dhe bizhu te tjera si edhe piktura të vjetra.

Nga hetimet rezulton se shume prej tyre ishin vjedhur ne nje banese ne Bergamo. Policia ka bere me dije se shqiptari bente nje jete shume te mire, edhe pse emigrant i paligjshem. Ai frekuentonte rregullisht palestren, klubet sociale ne zone, kishte marre master dhe specializim ne universitetin Bocconi të Milanos për politika ekonomike.

Leave a Reply

%d bloggers like this: